Warning: include_once(/home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include_once(): Failed opening '/home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php73/usr/share/pear') in /home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 22
تاثیر رنگ در طراحی سایت – تولید محتوا- تجارت الکترونیک – سئو – Takedata

تاثیر رنگ در طراحی سایت

امنیت وب سایت
چطوری از امنیت وب سایت باخبر بشیم؟
آبان ۱۵, ۱۳۹۷
بهترین روش های تبلیغات اینترنتی
بهترین روش های تبلیغات اینترنتی
آبان ۱۵, ۱۳۹۷
نمایش همه

تاثیر رنگ در طراحی سایت

تاثیر رنگ در طراحی سایت

تاثیر رنگ در طراحی سایت

تاثیر رنگ در طراحی سایت برای تمامی کسانی که در حوزه طراحی و دیزاین سایت کار می کنند، کاملا شناخته شده است. برای کاربران اولین چیزی که از سایت به خاطرشان می ماند، رنگ است. در عین حال رنگ برای جذب کاربران در اولویت قرار می گیرد. چرا که محتواهای درون سایت در نگاه اول به چشم نمی خورند و کاربر باید مدت زمان مشخصی را برای مطالعه مطالب و محتواهای وب سایت صرف کند. در این صورت می توان در مورد خوب یا بد بودن سایت قضاوت کرد.

اهمیت تاثیر رنگ در طراحی سایت

اهمیت تاثیر رنگ در طراحی سایت آنجا مشخص می شود که کاربران به محض ورود به سایت اگر از رنگ زمینه، تصاویر و لوگوهای سایت خوششان نیاید، فورا آن را ترک می کنند. رنگ های جذاب می توانند کاربران را به سایت هدایت کنند و مدت زمان بیشتری آنها را در سایت نگهدارند. این امر برای سایت یک امتیاز محسوب می شود. چرا که اگر رنگ وب سایت مناسب و جذاب نباشد، کاربر فوری سایت را ترک می کند. اگر تعداد کاربرانی که به دلیل جذاب نبودن رنگ، سایت را فوری ترک می کنند، زیاد شود،. موتورهای جستجو به فعالیت سایت مشکوک می شوند و رتبه سایت کاهش می یابد.

تاثیر رنگ در طراحی سایت

تاثیر رنگ در طراحی سایت به چه مواردی بستگی دارد؟

با وجودی که برخی از رنگ ها در نظر کاربران جذابیت بیشتری دارد، برای مثال رنگ های بنفش و قرمز بیشتر دیده می شوند، اما نمی توان از هر رنگی برای سایت استفاده کرد. تاثیر رنگ در طراحی سایت آنجا مشخص می شود که رنگ با محصولات و خدمات سایت هماهنگ باشد. برای مثال اگر حوزه فعالیت سایت در زمینه مواد غذایی است، رنگ قرمز مناسب است. اگر سایت در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت دارد، رنگ های بنفش و آبی مناسب تر هستند. برای وب سایت هایی که در زمینه پزشکی فعالیت دارند، رنگ سبز بیشتر نمایان می شود. بنابراین نمی توان به این دلیل که چند رنگ طرفداران بیشتری دارد، برای وب سایت خود استفاده کرد.

فرضیه رنگ و تاثیر رنگ در طراحی سایت

فرضیه رنگ تنها در طراحی سایت برجسته نیست و اگر نظریات گرافیست ها و نقاشان بزرگ را بررسی کنیم به این نتیجه می رسیم که ایده رنگ یک نظریه کلی در رابطه با تمامی محصولات است. وب سایت هم یکی از همین محصولات به شمار می رود. سابقه فرضیه رنگ و تاثیر آن بر جذب مخاطب به سال ۱۴۳۵ باز می گردد. زمانی که لئون باتیستا آلبری نوشت:  تنها چهار رنگ واقعی وجود دارد که از عناصر طبیعت (قرمز به رنگ آتش، سبز به رنگ طبیعت، سیاه و خاکستری) گفته شده اند.

لئوناردو داوینچی (نقاش معروف ایتالیایی) هم سه نوع رنگ زرد، آبی و قرمز را مشخص می کند که سایر رنگ ها از ترکیب این سه رنگ پدید می آیند. برای اغلب طراحان وب سایت هم این سه رنگ به عنوان پایه اصلی طراحی و دیزاین سایت هستند. به طوری که اغلب وب سایت ها از این سه رنگ تشکیل می شوند. اما این انتهای ماجرای تاثیر رنگ در طراحی سایت نیست. بلکه زیبایی یک سایت به ترکیب رنگ هاست. این کار باید به شکل هنرمندانه ای صورت بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + پنج =