Warning: include_once(/home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include_once(): Failed opening '/home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php73/usr/share/pear') in /home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 22
طراحی گرافیکی – تولید محتوا- تجارت الکترونیک – سئو – Takedata

طراحی گرافیکی

طراحی گرافیکی چیست؟


طراحی گرافیکی شامل ادیت عکس، ادیت کلیپ، طراحی کاتالوگ، طراحی منو رستوران، طراحی کارت ویزیت، طراحی لوگو، طراحی ست اداری، طراحی اوراق اداری، طراحی بنر های سایت، طراحی بنر های شبکه های اجتماعی و .... است که توسط افراد متخصص انجام می شود. پیکتوگرام (ایزوتایپ) که به معنای علائم تصویری است و در طراحی لوگو استفاده می شود. نشان دادن صدا، کارکتر، رنگ، حرکت با استفاده از پیکتوگرام صورت می گیرد و از یک تصویر یک صدا با یک شخصیت ساخته می شود. با این روش ببینده با لوگو ارتباط چشمی و بصری برقرار می کند. برای مثال در ساخت و طراحی علامت های بازدارنده راهنمایی و رانندگی همچنین تابلو های ایستگاه اتوبوس از طراح های پیکتوگرام استفاده می کنند.

لوگو چیست؟


لوگو یک علامت گرافیکی است که به صورت نوشتار، سمبل یا علامت است و برای شرکت های تجاری، تولیدی و صنعتی استفاده می شود تا محصولاتی که وارد بازار می شوند، از دیگر محصولات تفکیک داده شوند. همچنین خدمات و محصولات برای مصرف کننده ها تعریف شده هستند و در صورتی که از کیفیت بالایی برخوردار باشند و مصرف کننده بخواهد مجدد محصول را خریداری کند، از طریق لوگو آن را پیدا می کند. طراحی لوگو به سلیقه طراح و گرافیست بستگی دارد که می تواند ترکیبی از نماد، نشانه و حروف باشد و هر چه ساده تر و گویاتر باشد، اهمیت بیشتری در معرفی محصولات دارد. لوگو به کسب و کار و شرکت هویت بصری می بخشد و باعث می شود مصرف کننده ها طرفداران محصولات شرکت را با لوگو بشناسند. برای مثال طرفداران شرکت اپل محصولات این برند را با لوگوی سیب گاز زده می شناسند و هر کجا این لوگو را ببینند براحتی آن را تشخیص می دهد.

طراحی ست اداری و اوراق اداری


ست اداری و اوراق ادری به مجموعه ای از اسناد از جمله کارت ویزیت، مانند فاکتور، قبض، کاردکس و فرم های داخلی، کارت های پرسنلی، لیبل، پاکت نامه، سربرگ، تقویم و ... گفته می شود که در طراحی آنها به تخصص نیاز دارد تا بتوان لوگو و نام تجاری شرکت را بر روی آنها چاپ کرد. هر شرکت باید ست اداری مخصوص به خود را داشته باشد تا زمان دادن آنها به ارباب رجوع ها بتوان برند و لوگو را هم منتشر کرد.

طراحی بنر چیست؟


بنر به تصاویر تبلیغاتی گفته می شود که در آن تصاویر و متون به شکل زیبایی در کنار هم قرار می گیرد و حاوی یک پیام برای مخاطب است. بنرها یکی از کارآمدترین و موثرترین روشهای تبلیغات است که در قالب و فرمت گرافیک و با شیوه هنری طراحی می شوند. بنر می تواند بر روی کاغذ یا پارچه چاپ شود و یا در سایت ها بارگذاری شود. بنرهایی که برای سایت ها طراحی می شود دارای افکت های متحرک است تا بهتر بتواند توجه مخاطبان را جذب کند. از دیگر کاربردهای طرح های گرافیکی ویرایش (ادیت) عکس، ادیت کلیپ، طراحی کاتالوگ و بروشور است. همه این موارد برای تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات شرکت ها کاربرد دارند و می توانند در افزایش بازدهی کسب و کار موثر واقع شوند.