Warning: include_once(/home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include_once(): Failed opening '/home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php73/usr/share/pear') in /home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 22
قواعد و اصول طراحی سایت – تولید محتوا- تجارت الکترونیک – سئو – Takedata

قواعد و اصول طراحی سایت

قالب وردپرس چیست ؟
قالب وردپرس چیست ؟
مهر ۹, ۱۳۹۷
تصویر شاخص بازاریابی مشارکتی
تصویر شاخص بازاریابی مشارکتی
مهر ۹, ۱۳۹۷
نمایش همه

قواعد و اصول طراحی سایت

اصول طراحی سایت

اصول طراحی سایت

طراحی سایت یک کار تخصصی است که باید توسط تیم ماهر و متخصص انجام شود. به این دلیل که باید بتوان ترافیک زیادی را به سمت سایت روانه کرد. رونق کسب و کار از طریق سایت تنها از طریق افزایش بازدیدکننده ها ممکن می شود. در صورتی که سایت بخوبی طراحی نشده باشد، نمی توان به این هدف دست پیدا کرد.

اصول طراحی سایت

طراحی سایت طبق اصول خاصی انجام می شود که شامل موارد زیر است:

         ۱.نقش گرافیک در طراحی سایت

گرافیک یکی از مهمترین اصول در طراحی سایت است. زمان طراحی باید از تصاویر کم حجم استفاده کنید تا سرعت سایت کاهش پیدا نکند. میزان حداکثر برای حجم تصاویر بین ۱۰ تا ۱۲ KB است. با افزایش حجم تصاویر سرعت لود شدن صفحات هم کاهش پیدا می کند. با کاهش سرعت سایت حوصله کاربر سر می رود و از باز کردن سایت منصرف می شود و به سراغ سایت دیگری می رود.

همچنین طرح های گرافیکی که در تصاویر دیده می شود، باید با محصولات و خدمات سایت همخوانی داشته باشد. محتوا، متون، زمینه کاری و مطالب در تصاویر و گرافیک ها باید با هم متناسب باشند. تصاویر گویای مفاهیمی هستند که در یک لحظه به مخاطب منتقل می شوند. در حالی که برای فهم همان مطالب باید یک محتوای طولانی خوانده شود. اما کاربر با دیدن تصویر و یک یک جمله می تواند به عمق پیام مدیر وبسایت پی ببرد.

طراحی سایت

یکی دیگر از نکاتی که بسیاری در زمانی طراحی سایت بی توجه هستند، استفاده بیش از از تصاویر متحرک و چشمک زن است. در حالی که تصور اغلب طراحان سایت های این است که با استفاده از تصاویر متحرک می توانند براحتی نظر کاربران را به سایت یا سایر صفحات آن جلب کنند. در حالی که تحقیقات نشان داده است تصاویر چشمک زن در طراحی وب سایت برای بازدیدکنندگان آزار دهنده و مزاحم هستند.

         ۲.نقش فونت در طراحی سایت

یکی دیگر از مواردی که در طراحی وب سایت اهمیت پیدا می کند، فونت است. فونت باید برا کاربران خوانا باشند. اغلب برای هدینگ ها از فونت Serif و برای متون داخل سایت از Sans-Serif استفاده می کنند. همچنین فونت های Sans-Serif برای مطالعه متون در صفحات اینترنت از فونت های دیگر راحت تر هستند. همچنین سایز فونت ها هم اهمیت زیادی دارد. برای تمامی محتواهایی که در سایت استفاده می شود بهتر از از ۲ یا حداکثر ۳ سایز فونت استفاده کنید. اگر همه فونت ها تک سایز باشند، سایز جذابیت بصری نخواهد داشت. تنوع بیش از اندازه در تنوع سایز فونت ها هم کاربران را گیج و سردرگم می کند.

طراحی سایت

         ۳.نقش تبلیغات در طراحی

سومین عاملی که در طراحی سایت اهمیت زیادی پیدا می کند، در نظر گرفتن اِلمان هایی است که بعدها جایگاه تبلیغات را مشخص می کنند. بی شک برای درآمدزایی سایت به تبلیغات نیاز دارد. بازدیدکنندگان برای مشاهده محتواها وارد سایت می شوند و بنابراین نباید تبلیغات در سایت بیش از اندازه باشد. در این صورت جایی برای محتوا باقی نمی ماند و بازدیدکننده ناراضی و عصبی از سایت خارج می شود. در زمان طراحی سایت و قالب باید یک جایگاه را هم در حاشیه برای تبلیغات در نظر داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 1 =