Warning: include_once(/home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include_once(): Failed opening '/home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php73/usr/share/pear') in /home/ironir/domains/takedata.ir/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 22
چطوری از امنیت وب سایت باخبر بشیم؟ – تولید محتوا- تجارت الکترونیک – سئو – Takedata

چطوری از امنیت وب سایت باخبر بشیم؟

تصویر شاخص بازاریابی مشارکتی
تصویر شاخص بازاریابی مشارکتی
آبان ۱۲, ۱۳۹۷
تاثیر رنگ در طراحی سایت
تاثیر رنگ در طراحی سایت
آبان ۱۲, ۱۳۹۷
نمایش همه

چطوری از امنیت وب سایت باخبر بشیم؟

امنیت وب سایت

امنیت وب سایت

دلایل اهمیت امنیت وب سایت

امنیت وب سایت ها یکی از نگرانی های اصلی بسیاری از کاربران است. ترس آنها از سوء استفاده وب سایت و یا افشای اطلاعات شخصی یکی از دلایل عدم ورود آنها به وب سایت عنوان شده است. البته حساس بودن نسبت به اطلاعات شخصی قابل تقدیر است. توصیه ما به کاربران هم این است که از ورود به سایت های غیرمجاز و بدون نماد اعتماد خودداری کنند. زیرا اطلاعات آنها از سوی برخی از افراد کلاهبردار مورد سوء استفاده قرار می گیرد و مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد می کند.

از سوی دیگر وب سایت ها هم به بازدیدکننده نیاز دارند. اما اگر امنیت وب سایت آنها تضمین نشود، کاربران نمی توانند به آنها اعتماد کنند و در وب سایت آنها حق عضویت بگیرند. بنابراین لازم است تا وبمسترها جهت افزایش امنیت وب سایت خود تلاش کنند.

چرا که پس از بازدید از یک وب سایت، اطلاعاتی از سوی کامپیوتر کاربر به وب سایت ارسال می شود و بالعکس اطلاعاتی هم از سوی وب سایت برای کامپیوتر کاربر ارسال می شود. تبادل اطلاعات بین کاربر و وب سایت به صورت یک فایل دارای متن انجام می شود که کاربر می تواند این اطلاعات را براحتی بخواند. اما نکته اصلی اینجاست که هر قسمت از اطلاعاتی که ارسال می شود، از کامپیوترهای و سرورهای زیادی عبور می کند تا به مقصد برسد. حال اگر بین وب سایت و کاربر، شخص سومی باشد، براحتی اطلاعات کاربران و وب سایت را هک می کند.

امنیت وب سایت

امنیت وب سایت ها چگونه مشخص می شود؟

برای بسیاری از کاربران جای سوال دارد که چطور به امنیت وب سایت پی ببریم و با چه روشی می توان فهمید یک وب سایت امنیت لازم را دارد؟ با توجه به اینکه اطلاعات بین کاربر و وب سایت از چندین دستگاه عبور می کند تا به مقصد برسد، می توانید با طی کردن مراحل زیر متوجه شوید که اطلاعات ارسالی از چه دستگاه های عبور کرده اند.

  • ابتدا به منوی استارت بروید
  • در قسمت Run یا جستجو کلمه CMD را تایپ کنید و سپس در پنجره CMD جمله yahoomail.ir تایپ کنید.
  • در آخرین مرحله هم دکمه enter را فشار دهید.

با طی کردن این مراحل می توانید براحتی دستگاه هایی را که اطلاعات از آنها عبور کرده اند، مشاهده کنید.

 

دو روش برای مشخص شدن امنیت وب سایت

زمانی که قصد خرید از یک سایت را دارید، ممکن است دچار نگرانی شوید. چرا که ممکن است به دلیل نبودن امنیت وب سایت اطلاعات بانکی و شخصیی شما در اختیار هکرها قرار بگیرد. با دو روش زیر می توانید به امنیت وب سایت پی ببرید و با خیال آسوده خرید خود را انجام دهید.

  • روش اول بررسی آدرس وب سایت

زمانی که صفحه سایت را در مرورگر خود باز می کنید، اگر آدرس آن وب سایت با “HTTP”  آغاز شود، به این معناست که سایتی که شما وارد آن شده اید، امنیت ندارد. بلمه ابتدای آدرس باید با عبارت HTTPS  آغاز شود.

  • روش دوم نشان قفل روی سایت

زمانی که وارد یک سایت می شوید، باید پس از عبارت  “HTTP” حرف “S” قرار بگیرد. این حرف به معنای قفل شدن سایت و امنیت بالای آن است. و به این معناست که اطلاعات شما تنها برای شخص مقابل ارسال می شود و فرد دیگری وجود ندارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 8 =